ALTINORDU BELEDİYEMİZDEN KARANTİNADAKİ MAHALLELERE YARDIM


ALTINORDU BELEDİYEMİZDEN KARANTİNADAKİ MAHALLELERE YARDIM

ALTINORDU BELEDİYEMİZDEN KARANTİNADAKİ MAHALLELERE DAYANIŞMA DESTEĞİ

Koronavirüs vakalarının artması nedeniyle karantinaya alınan Saraycık ve Orhaniye Mahalleleri’mizde yaşayan vatandaşlarımızın Altınordu Belediyemiz tarafından temel ihtiyaçları karşılanmaya devam ediliyor.

Saraycık ve Orhaniye mahallelerimizde yapılan koronavirüs testlerinin sonucu pozitif vakalar tespit edilmesi üzerine; Ordu İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla, ikinci bir değerlendirmeye kadar bu mahallelerin bazı bölgelerinde karantina kararı alınmasına, karantina kararı verilen bölgelerde giriş çıkışların kapatılmasına karar verildi.

Karantina kararının ardından Altınordu Belediye Başkanımız Aşkın TÖREN'in talimatıyla harekete geçen Altınordu Belediyemiz ekipleri, bu süreçte sosyal sorumluluk ilkesi gereği yardım elini ve desteğini karantina altındaki vatandaşlara ulaştırdı.

BAŞKANIMIZ AŞKIN TÖREN, "HİZMETLERİMİZİN ODAĞINDA INSANIMIZ VAR"

Altınordu Belediye Başkanımız Aşkın TÖREN, "biz her koşulda insanımızın yanındayız. Bütün hizmetlerimizin odağında insan var. İyi gününde de kötü gününde de hemşehrilerimizi yalnız bırakmamak için gayret ediyoruz. Biz "insanı yaşatki devlet yaşasın", insanı yaşatki şehir yaşasın inancıyla hareket ediyoruz" dedi.

Pandemi döneminde Toplum sağlığı açısından sosyal izolasyonun önemine dikkat çeken Başkanımız TÖREN, "hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, bir an önce sağlık ve esenlikle bu süreci atlatmalarını diliyorum. Bu süreçte tedbirlere uymaya ve sosyal izolasyona dikkat etmeye devam edelim. Bu zor günlerinde hemşehrilerimizi yalnız bırakmadık. Bundan sonraki süreçte de her zaman hemşehrilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Pandemi salgını sürecinde hemşehrilerimizi tedbirler konusunda özellikle maske, mesafe ve hijyen devam ettirmeye davet ediyorum. Altınordu Belediyesi olarak karantinadaki mahallelilerimizin temel ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Her zorluğu birlikte aşacağız ve birlikte başaracağız" ifadelerine yer verdi.