ALTINORDU BELEDİYESİ EYLÜL AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI


ALTINORDU BELEDİYESİ EYLÜL AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

ALTINORDU BELEDİYESİ EYLÜL AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

BAŞKAN AŞKIN TÖREN "HİZMETLERİMİZİ ŞEHRİMİZ İLE BULUŞTURMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Altınordu Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı Başkan Aşkın Tören başkanlığında gerçekleştirildi.

Gündeme geçmeden önce Meclis üyelerini belediyenin hizmet, proje ve çalışmaları hakkında bilgilendiren Başkan Aşkın Tören, geçtiğimiz günlerde kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Meclis Üyesi merhum Hüseyin Bayrak’ı anarak konuşmasına başladı.

MECLİSTE MERHUM HÜSEYİN BAYRAK HÜZNÜ

Eylül Ayı Meclis toplantısının Altınordu Belediyesi Meclisi için buruk ve hüzünlü olduğunu dile getiren Başkan Tören, "Bu meclis toplantımız bizim için biraz buruk, biraz hüzünlü. Cumhuriyet Halk Partisi grubundan meclis üyesi seçilmiş ve üç buçuk yıldır birlikte şehrimiz için, şehrimiz insanı için, ülkemiz için memleketimiz için birlikte mesai yaptığımız çok kıymetli kardeşimiz, dostumuz merhum Hüseyin Bayrak beyi hep birlikte tüm sevenleriyle beraber ebediyete uğurladık. Bugün sembolikte olsa aziz hatırasını ve dünden bugüne kendileriyle geçirdiğimiz zamanı, paylaştığımız hatıraları hem meclisimiz, hem şahsım, hem sevenleri olarak ebediyete kadar gönlümüzde kalbimizde taşıyacağımızı ifade etmek istiyorum. Bu memleketin öz bir evladıydı, çalışkandı.  Şehrimizin eşraflarından ikinci kuşak, istihdam için, bu memleketin daha ileriye gitmesi, refahı ve güzelleşmesi için kendini dert sahibi yapmış bir kardeşimizdi. 

Cumhuriyet Halk Partisinin çok değerli grubu nezdinde Cumhuriyet Halk Partisi camiasına, kıymetli ailesi, evladı, eşi ve tüm sevenlerine bir kez daha Altınordu Belediyemiz adına baş sağlığı diliyorum. Kendilerine Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun" şeklinde konuştu.

"BÜTÜN BİRİMLERİMİZLE MESAİ MEFHUMU GÖZETMEKSİZİN SAHADAYIZ"

Altınordu Belediyesinin devam eden hizmet ve çalışmalarına da değinen Başkan Tören, "Alt yapı, üst yapı çalışmalarından kültür sanata kadar bütün idari birimlerimizle hizmetlerimiz kesintisiz devam ediyor. Özellikle tarihi dokunun korunmasıyla ilgili göreve geldiğimiz günden itibaren kadim mahallerimizde o dokuya uygun dönüşüm çalışmalarına imkanlar ölçüsünde devam ediyoruz.

Aynı zamanda estetik öncelikli şehrimizin markasına, imajına ve gelecekteki vizyonuna uygun çalışmalarımızla ilgili bugün Şarkiye Mahallesindeki çalışmalardan bahsetmek istiyorum. Söz konusu çalışmalarımız yaklaşık 3 hafta önce başladı ve inşallah hızlı bir şekilde devam edecek.

Altınordunun en eski mahallelerinden Zaferi Milli ile başlayan Kirazlimanı, Şahincili, Aziziye Saray ve Selimiye mahallerimizle devam eden dekoratif doğal begonit taşlarla yapılan sokak yenileme çalışmalarımızda inşallah Şarkiye mahallemizdeki çalışmalarımızı da kısa bir süre içerisinde sonlandırmayı hedefliyoruz."

"Yaşanabilir bir şehir hepimizin ortak arzusu" diyen Başkan Aşkın Tören konuşmasında şu hususlara yer verdi:

ŞARKİYE’DE ESNAFLARIMIZIN VE VATANDAŞLARIMIZIN OLUMSUZ ETKİLENMEMESİ İÇİN TİTİZ BİR ÇALIŞMA YÜRÜTÜYORUZ

"Şarkiye mahallemizdeki alt yapı yenilenme isteyen bir noktaya gelmişti. Son derece titiz bir çalışma yürütmeye gayret ediyoruz.  Özellikle oradaki esnafımızın da bu çalışmalardan olumsuz etkilenmemesi için 100’er metre çalışarak temizleyerek üzerini kapatarak devam ediyoruz. Dolayısıyla hem vatandaşımız, hem esnafımız günlük yaşantısında bu çalışmalardan olumsuz etkilenmesin istiyoruz. Çalışmalar tamamlandığında mineral yüzeyli begonit taş dediğimiz imalatımızla özellikle şehrimizin merkez noktası diyebileceğimiz ve ticari hayatın, kültürün merkezinde bulunan mahallemizde bu dönüşüm çalışmaları merkez ilçemizi ziyaret eden hemşerilerimiz, misafirlerimiz ve oradaki esnaflarımızın da uzunca zamandır beklediği hizmetin yerine getirilmesinden öte estetik yapısıyla şehrimize imaj kazandıracağını düşünüyoruz. Çünkü burası şehrin vitrini konumunda bir yerimiz."

"KÖŞE BUCAK ŞEHRİMİZİN HER NOKTASINDAYIZ"

"Alt yapı çalışmalarımızda aynı anda Aziziye, Cumhuriyet, Selimiye, Şarkiye mahallelerinde ve diğer muhtelif mahallelerimizde de eş zamanlı alt yapı, yağmur suyu hattı başta olmak üzere; kaldırım çalışmalarımıza arkadaşlarımız aralıksız mesai menfumu olmaksızın devam ediyor.

Yaşanabilir bir şehir hepimizin ortak bir arzusu ve temennisi. Buna ilişkin bu çalışmalarımızda kırsalda da beton yol seferberliği ile ilgili çalışmalarımız Bahariye mahallemizle devam ediyor. Hizmetlerimizi şehrimiz ile buluşturmaya devam edeceğiz."

"SOSYAL YÖNLÜ ÇALIŞMALARIMIZ İLE HER VATANDAŞIMIZIN VE HER KESİMİN YANINDA OLMAYA ÖZEN GÖSTERİYORUZ"

"Yine meclisimizin desteğiyle eksiksiz tam iradesiyle 2 yıldır pandemi nedeniyle yaşanan zorluklarda alan el değil veren el olma konusunda üstün bir çaba sarf ediyoruz. Pandemi ve ekonomideki küresel dalgalanmalar sebebiyle zorluklar yaşadığımız bu süreçte Altınordu Belediyesi olarak bizler vatandaşımızın, her kesimin, toplumun tamamının ve her sektörün yanında olmaya özen gösteriyoruz.

Bu kapsamda 5 bin litreyi aşan mazot desteği ile kıyı balıkçılığı yapan Melet ve Kumbaşı Balıkçı kooperatiflerimiz üyesi balıkçılarımıza destekte bulunduk.  Özellikle av mevsiminin başlamasından hemen öncesinde bu sözümüzü yerine getirmiş olmak emekçilerimizi de kooperatiflerimizi de fazlasıyla memnun etti. Hiçbir ayrım yapmaksızın tüm siyasi partileriyle teşekkül etmiş milletin iradesi olan bu meclisin her zaman onların yanında olduğu sözümüzü yerine getirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu vesileyle bu konuda bizlere sonsuz desteklerini esirgemeyen tüm meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum."

EĞİTİME VE ÖĞRENCİYE DESTEKLERİMİZ DEVAM EDECEK

"Bu ay içerisinde eğitim öğretim yılımız açılacak. Buna ilişkin çalışmalarımız devam ediyor. Şimdiden eğitim öğretim yılına ilk adımını atacak sevgili çocuklarımıza, onların ailelerine, eğitim camiamıza, öğretmenlerimizden yöneticilerimize, yardımcı hizmetlerden okul aile birliği gönüllülerine kadar şehrimizin sorunsuz sıkıntısız başarılı bir eğitim öğretim dönemi geçirmesini arzu ediyoruz.

Bu manada da önemli çalışmalarımız olacak. İnşallah ekim ayı içerisinde atacağımız bu adımlarla ilgili siz değerli meclis üyelerimizi bilgilendireceğiz. Katkılarınız çabalarınız dolayısıyla her birinize gönülden teşekkür ediyorum."

Meclis toplantısı gündem maddelerinin görüşülüp karar bağlanmasının ardından sona erdi.