BASIN CAMİASINI UNUTMADIK


BASIN CAMİASINI UNUTMADIK

BASIN CAMİASINI UNUTMADIK

Altınordu Belediyesi olarak gerçekleştirdiği kapsamlı organizasyonla şehirde görev yapan tüm basın çalışanlarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutladık.

Altınordu Belediyemiz, Altınordu Belediye Başkanımız Aşkın TÖREN’in talimatlarıyla 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı organizasyonu düzenledi. Altınordu Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğümüz öncülüğünde gerçekleştirilen organizasyonda ilk olarak şehirde bulunan tüm basın kuruluşları ziyaret edildi. Gerçekleşen ziyaretlerde basın çalışanlarına çiçek takdimi yapılırken hijyen paketleri de dağıtıldı.

DUAYEN GAZETECİLERİ KABİRLERİ BAŞINDA ANDIK

14 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımlayan Altınordu Belediye Başkanımız Aşkın TÖREN, mesajında “Yerelden ulusala, fedakârca görev yapan tüm basın çalışanlarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. Ebediyete intikal etmiş gazetecilerimizi saygıyla ve rahmetle anıyorum” ifadelerine yer verdi.
Kutlamalar yalnızca basın kuruluşları ziyaretleri ile sınırlı kalmadı. Altınordu Belediyemiz ekiplerince ahirete irtihal etmiş Ordu basınının öncüleri ve duayen gazetecileri de anıldı. Türkiye'nin köyde yayımlanan ilk gazetesi Güzelordu’yu, Uzunisa’da, kendi yaptığı baskı makinesinde çıkaran Bilal Köyden ve geçmişte birçok ilke imza atan, Belediye Başkanlığı görevi de yürüten Gazeteci Ali Rıza Gürsoy’un kabirleri ziyaret edilerek çelenk bırakıldı.

TÜM BASIN KURULUŞLARI DEZENFEKTE EDİLDİ

Altınordu Belediyemiz ekipleri öte yandan pandemi süreci dolayısıyla sahada özveri ile çalışan basın mensuplarının ofis ve büroları için de çalışma gerçekleştirdi. Altınordu Belediyemizce pandemi sürecinde periyodik olarak dezenfekte edilen basın kuruluşlarını bir kez daha dezenfekte çalışması başlattı.