BAŞKAN AŞKIN TÖREN'İN YENİ YIL MESAJI


BAŞKAN AŞKIN TÖREN'İN YENİ YIL MESAJI

BAŞKAN AŞKIN TÖREN'İN YENİ YIL MESAJI 

“BU ŞEHİR BİZİM ŞEHRİMİZ VE BU ŞEHRİN IŞIĞI HİÇ SÖNMEYECEK” 

“BU ŞEHRE VE HEMŞEHRİLERİMİZE HİZMET ETMEK EN BÜYÜK ONURUMUZDUR” 


Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören yayınladığı yeni yıl mesajında "Bu şehir bizim şehrimiz ama ve fakatsız hepimizin şehri ve bu şehrin parlayan ışığı hiç sönmeyecek” dedi.

Başkan Tören mesajında şunları kaydetti:

“Sevinçleri ve hüzünleri ile bir yılı daha geride bırakıp yeni bir yıla, yeni umutlarla girmenin heyecanını yaşıyoruz.

Her yeni yıl; başarının, güzelliğin, mutluluğun ümit edildiği, kardeşlik, dostluk bağlarımızın daha da pekiştiği, dayanışma ruhumuzun güçlendiği, sağlıklı huzurlu ve müreffeh bir geleceğe ulaşma yolunda yeni ve ileri adımlarımızı atacağımız bir başlangıçtır.

Güçlü toplumlar güçlü şehirler güçlü bağlarla mümkündür. Bu bağlar; kardeşlik, dayanışma ve ortak akıl sütunları üzerine inşa edilir. Bu ilkelerden hareketle geride bıraktığımız 2021 yılı; Özellikle pandemi kaynaklı yaşadığımız zorlukları aşmada paylaşma, dayanışma ve yardımlaşmanın en güzel örneklerini sergileyerek birbirimize kenetlendiğimiz, bir yıl olarak hayatlarımızda ve hafızalarımızda yerini aldı.

Geride bıraktığımız bu süreçte hizmetlerimizde; asla tasarruf etmeyen, mali disiplin politikalarıyla oluşturduğumuz kaynaklarla her kesimi kucaklayan hiç kimseyi yalnız bırakmayan, alan değil veren el sorumluluğuyla örnek sosyal belediyecilik uygulamalarını hayata geçirdik.

Altyapı yatırımlarımız kesintisiz devam ederken; kırsal ve kent bağlantısını kuvvetlendiren yatırımlarda da durmak bilmeyen dinamizmimiz, kültür sanat spor eğitim ve sosyal hayata dokunan projelerimizle zorlu pandemi sürecinin yönetiminde de güçlü bir irade ortaya koyduk. Esnafına çiftçisine sporcusuna sanatçısına destek olan bir dayanışma ruhuyla paylaşmanın şehri olduk.

Toplumun tüm kesimlerini bu şehrin çocuklarını kadınlarını gençlerini yaşlılarını engellilerini her birini “bu şehirde her can bize emanet” bilinci ile ayrılmaz bir parçamız kabul ediyoruz.

Bu şehre ve hemşehrilerimize hizmet etmek en büyük onurumuzdur. Bu şehirde hayat var, bu şehir bizim şehrimiz ama ve fakatsız hepimizin şehri ve bu şehrin parlayan ışığı hiç sönmeyecek.

Tarımdan turizme ticaretten teknolojiye her alandaki başarılarımızı oluşturduğumuz katma değerlerimizi birikimlerimizi tanıtarak şehrimizin potansiyelini kaynaklarını ve değerlerini birleştirip güçlü markamızı Türkiye’ye ve dünyaya takdim edeceğiz.

Şehrimizin yeni yatırımları, üretimi, istihdamı ile yaratacağı katma değerin yanı sıra şehir kültürümüzün kent demokrasimizin kardeşliğin dayanışmanın birlikte yaşama iradesinin güçlendiği, ortak akılla geleceğin şehirleri arasında altyapıdan şehir kimliğine varıncaya kadar insanımıza yapılacak yatırımlarla yarınlarda biz de varız iddiamızı sürdüreceğiz.

Yeni nesil belediyecilik vizyon açılımıyla 2022 yılını istihdamdan eğitime alt yapıdan üst yapıya birçok prestijli projeyle taçlandırarak bu kentin gelecekte ben de varım iddiasını destekleyecek yatırımlarla şehrimizi buluşturmaya devam edeceğiz.

Bütün bunları Altınordu'lu hemşehrilerimizle el ele gönül gönül’e omuz omuza başaracağız.

Bu vesile ile tüm hemşerilerimin yeni yılını en kalbi duygularımla kutluyor, yeni miladi yılın Ordu’muz, Altınordu’muz ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlığa sağlık, huzur, mutluluk ve hayırlar getirmesini diliyorum.”