BAŞKAN TÖREN, KIRSAL MAHALLE ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR


BAŞKAN TÖREN, KIRSAL MAHALLE ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

BAŞKAN TÖREN, KIRSAL MAHALLE ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

Her Cuma ilçenin farklı bir mahallesinde Cuma namazını kılan Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören namaz sonrası vatandaşlarla buluşuyor mahallede yapılan çalışmaları yerinde inceliyor.

Altınordu’da birlik ve beraberliğin güçlendiği geleneksel hale gelen cuma buluşmalarının bu haftaki adresi Kayadibi Mahallesi oldu. Başkan Tören kılınan namazın ardından pandemi tedbirleri çerçevesinde alınan önlemlerle vatandaşlarla istişare ve görüş alışverişinde bulundu.

Başkan Tören , “Her hafta ilçemizin farklı bir noktasında Cuma Günü’nün rahmetine ve bereketine ortak olduğumuz, hemşerilerimizle hasbihal etme fırsatı bulduğumuz Cuma Buluşmaları programlarımıza devam ediyoruz.” dedi.

Programda Başkan Tören’e Ak Parti İlçe Teşkilat üyeleri, Altınordu Belediyesi Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, birim müdürleri ve mahalle muhtarları da  eşlik etti.

Göreve geldikleri günden bu yana Cuma buluşmalarını ara vermeden sürdürdüklerini belirten Başkan Tören, katılımcı belediyeciliği önemsediklerine dikkat çekti. Vatandaşlarla bir araya gelerek onların her türlü taleplerini ve sıkıntılarını dinlediklerini hatırlatan Başkan Tören: “Mahalle sakinleriyle mahallelerimizin sorun ve sıkıntılarını yerinde görerek anında müdahale ediyoruz. Devam eden çalışmaları da birlikte denetliyor onların taleplerini dikkate alıyoruz. Bu buluşmalar ile belediye hizmetlerini halkımıza anlatıyor, mahallelerimizin ihtiyaçlarını da yerinde tespit ediyoruz. Özellikle tabi son bir buçuk yıldır dünyayı etkisi altına alan pandemiden son derece mahzunuz. O geleneksel anlayışımızın davranış biçimi olan el öpmek sarılmak... Bunlara hasret kaldık. Neredeyse evlat babayla, baba torunla bir vesileyle görüşemiyor. Ama bu bir hakikat. Bilim ülkeler, dünya,  insanlık, insanlık aklı bu mücadeleye kendi yönüyle katkı vermeye çalışıyor. Biz de bu toplantılarımızı özellikle orta ve yüksek riskli büyüklerimizin sağlığını korumak adına kısa tutmaya çalışıyoruz.  Rabbim evvela büyüklerimize sonra da insanımıza milletimize sağlık afiyet versin. Dün 18 Mart’tı. Bu necip milletin kahramanlık tarihinde yine sayfasına eklediği bir başka zaferi hep birlikte Türk Milleti olarak gök kubbenin ve aynı zamanda Al Bayrağımızın gölgesi ve sancağı altında kutlama fırsatı bulduk. Allah bizleri vatansız bırakmasın, bayraksız, ezansız da bırakmasın” dedi.

İSTİŞARE" VE "ORTAK AKIL" ANLAYIŞI İLE ALTINORDU’YA DEĞER KATMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Gönül belediyeciliği ilkeleriyle hareket ettiklerini vurgulayan Başkan Tören ortak akıl ve istişare vurgusu da yaptı.

Tören: “Esnaf ve vatandaşımızı ziyaret ediyor, sorunları yerinde tespit etmenin yanı sıra Altınordu’nun geleceğini şekillendirme yolunda talep ve önerilerini dinliyoruz. Hemşerilerimizin fikirlerini almak ve görüş alışverişinde bulunmak için yaptığımız bu ziyaretler son derece verimli geçiyor. Belediyemizce yürütülen hizmetleri, mahallelerimiz için planladığımız projeleri yerinde görerek, mahalle sakinlerimizle istişare ettik. Yaptığımız her istişare hem projelerimizde iyileştirmeler sağlıyor hem de ilçemizin önceliklerini belirlemede bizlere yardımcı oluyor. Diyoruz ki bir şehir ittifakı, şehir ittihadına ihtiyacımız var .Düşüncemiz ne olursa olsun biz eser ve hizmet  siyasetine inanmış ve bu uğurda 18 yıldır memleketine hizmet eden ve son seçimlerden itibaren Cumhur İttifakı çatısı altında yine memleket insanına ülkesine hizmet eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın burada naçizane temsilcisi ve bir o kadar da Altınordu sınırları içerisinde yaşayan oy versin vermesin her bir insanımızın gönlünü şen etmek rızasını kazanmak ve bu rızayı hak adalet ve eşitlik ölçüsünde tüm Altınordu’ya hizmetler yönüyle yaymak için 23 aydır hem ilçe teşkilatımız hem meclis üyelerimiz hem bizim burada elimiz, gözümüz olan muhtarlarımızla ve temsilcilerimizle birlikte uğraş veriyoruz. ” ifadelerini kullandı.