BAŞKAN TÖREN’İN O PROJESİ ÜRETİCİLER İÇİN DOĞRUDAN GELİR DESTEĞİNE DÖNÜŞTÜ


BAŞKAN TÖREN’İN O PROJESİ ÜRETİCİLER İÇİN DOĞRUDAN GELİR DESTEĞİNE DÖNÜŞTÜ

BAŞKAN TÖREN’İN O PROJESİ ÜRETİCİLER İÇİN DOĞRUDAN GELİR DESTEĞİNE DÖNÜŞTÜ

Başkan Aşkın Tören’in yeni nesil belediyecilik anlayışı ile hayata geçirdiği sosyal yönlü birçok projesinden biri olan bölgenin gübresiz organik yerli elmalarını ekonomiye kazandırma hamlesi üreticiler için adeta doğrudan gelir desteğine dönüştü.

Projeleriyle kentin üretim kaynaklarını çeşitlendiren ve yeni ek gelir alternatifleri ortaya koyan Altınordu Belediyesi bu sene de binlerce ton elmayı satın alarak ekonomik bir değere ve aile bütçelerine katkıya çevirdi.

TALEP EDEN TÜM ÜRETİCELERDEN BİNLERCE TON ELMA VE KOKULU ÜZÜM SATIN ALINDI

Yıllardır fındık bahçelerinde doğal ortamında çürümeye terk edilen gübresiz doğal ve organik yerli elmaları 92 mahallede talep eden üreticilerden kapılarında satın alındı. Elmalar kilosu 1,75 TL’den, projeye ikinci ürün olarak eklenen ve halk arasında kokulu üzüm olarak bilinen muhacir üzümü ise 3,25 TL’den üreticilerden teslim alındı.  Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği alımlar 5 Kasım’da sona erdi.

Satın alınan elmalar lezzeti ve doğallığı ile büyük beğeni toplayan organik elma suyu olarak değerlendirilirken, kokulu muhacir üzüm ise hem meyve suyunda hem de tamamen yerli ürünlerin kullanıldığı Fındık, Kivi, Üzüm ve Dağ Çileği Aromalı Türk kahvesi olarak ağızları tatlandırıyor.

BAŞKAN TÖREN “İNSANIMIZIN REFAHI İÇİN HİZMET ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Mutlu insanların yaşadığı mutlu bir kent hedefiyle üretim odaklı projeleri öncelediklerini belirten Başkan Tören, “insanımızın doğduğu yerde doyması ve refah içerisinde yaşaması için alternatif gelir kaynakları oluşturmaya çalışıyoruz. Tarladan sofraya, yerelde üret yerelde tüket parolasıyla yıllardır fındık bahçelerimizde doğal ortamında çürümeye terk edilen yerli elmalarımızı vatandaşlardan satın alarak ekonomik bir değere ve onların aile bütçelerine katkıya çeviriyoruz. Projeye gelen yoğun talep bizi ziyadesiyle memnun etmiştir. İnsanımızın refahı, huzuru ve konforu için hayatın her alanında çalışmaya hizmet üretmeye, şehrimize ve ülkemize artı değer katmaya devam edeceğiz" diye konuştu.