BAŞKANIMIZ TÖREN “ŞEHRİMİZDE BELEDİYECİLİK HİZMETLERİNE YENİ BİR BOYUT KAZANDIRMAYA ÇALIŞIYORUZ”


BAŞKANIMIZ TÖREN “ŞEHRİMİZDE BELEDİYECİLİK HİZMETLERİNE YENİ BİR BOYUT KAZANDIRMAYA ÇALIŞIYORUZ”

BAŞKANIMIZ TÖREN “ŞEHRİMİZDE BELEDİYECİLİK HİZMETLERİNE YENİ BİR BOYUT KAZANDIRMAYA ÇALIŞIYORUZ”

ALTINORDU BELEDİYEMİZDEN TUNCELİ OVACIK’A GÖNÜL ELİ 

Altınordu belediyemiz tarafından Tunceli'de 2017 yılında meydana gelen helikopter kazasında şehit olan hemşehrimiz hâkim Onur Alan'ın adını taşıyan “Şehit Hâkim Onur Alan İlkokulu”nda öğrenim gören tüm öğrencilere okul çantası ve kırtasiye seti hediyesi ulaştırıldı.
 
Klasik belediyecilik hizmetlerinin yanında sosyal belediyecilik uygulamalarıyla belediyeciliğe yeni bir boyut kazandıran Altınordu Belediyemiz bu defa Tunceli Ovacık’lı öğrencilere gönül eli uzattı.
  
Geçtiğimiz günlerde şehit Hâkim Onur Alan’ın ailesini ziyaret eden Altınordu Belediye Başkanımız Aşkın TÖREN, ailenin Tunceli Ovacıkta oğullarının adının yaşatıldığı okulda öğrenim gören öğrencilere katkı sunmak istediklerini ifade etmeleri üzerine harekete geçti. 

Ailenin de uygun görmesiyle Altınordu Belediyesince hazırlanan okul çantası ve kırtasiye seti Altınordu Belediyemiz ekiplerince Tunceli Ovacık’ta bulunan “Şehit Hâkim Onur Alan İlkokulu” öğrencilerine ulaştırıldı. Öğrencilerin her birine birer okul çantası ve içerisinde kalemden boyama kitabına, silgiden kalemtıraşa, elişi kağıdından boyaya kadar öğrencilerin ihtiyaç duyacağı birçok eğitim malzemesi bulunan kırtasiye seti hediye edildi. 

BAŞKANIMIZ Aşkın TÖREN “SOSYAL BELEDİYECİLİK UYGULAMALARINA ÖNCÜLÜK EDİYORUZ”

Şehit ailesinin düşüncesini hayata geçiren Altınordu Belediye Başkanımız Aşkın TÖREN, “hizmet belediyeciliğinin yanı sıra sosyal belediyecilik uygulamalarına da öncülük ederek, şehirde belediyecilik hizmetlerine yeni bir boyut kazandırmaya çalıştıklarını” kaydetti.
Şehit ailesinin düşüncesini, ailenin de uygun gömesiyle hayata geçirmek için harekete geçtiklerini aktaran Başkanımız Tören, "biz de tüm hemşerilerimiz adına bu sorumluluğu üstlenebileceğimizi kendilerine ifade ettik. Ardından bu okulda öğrenim gören tüm öğrencilerimize okul kırtasiyelerinden oluşan okul çantası ve kırtasiye seti hazırladık. Öğrenciler için hazırlanan okul çantalarının üzerine şehit hâkim Onur Alan'ın ismini yazarak aziz hatırasını burada da yaşatmak istedik. Hazırladığımız okul çantası ve kırtasiye setini şehidimizin adını yaşatan okulda eğitim öğretim gören eksiksiz ve ayrımsız öğrencilerimizin tamamına ulaştırdık” dedi. 

“SEKSEN ÜÇ MİLYONUN KARDEŞLİĞİ HER SÖZÜMÜZÜN BAŞ CÜMLESİDİR”

Seksen üç milyonun kardeşliğine vurgu yapan Başkanımız TÖREN, “seksen üç milyonun kardeşliğini her sözümüzün bir baş cümlesi olarak ifade ediyoruz.  Bu vesileyle Altınordu’muzdan bir gönül eli, gönül köprüsü oluşturup hem şehidimizin adını hem de anısını yaşatmak adına buradan milli birliğe, beraberliğe kardeşliğe vesile olabilecek bir sosyal sorumluluğumuzu yerine getirdik. Yetki ve sorumluluk alanımızla ilgili hizmetlerimizi yaparken milli birlik, milli beraberlik ve kardeşlik paydasında devletimizin müşfik eline bizler de sosyal politikalar anlamında destek olup katkı vermeye çalışıyoruz. İnsanı merkeze alan anlayışımız doğrultusunda vatandaşlarımızın hayatlarına ve gönüllerine dokunan Sosyal belediyecilik örneği uygulamalarımız sürecek” ifadelerine yer verdi. 

ŞEHİT HAKİM ONUR ALAN’IN AİLESİNDEN BAŞKANIMIZ AŞKIN TÖREN’E TEŞEKKÜR

Tunceli Ovacıkta bulunan “Şehit Hâkim Onur Alan İlkokulu öğrencilerine okul çantası ve kırtasiye setinin ulaştırılması üzerine Şehit Hâkim Onur Alan’ın babası Başkanımız Aşkın TÖREN’i makamında ziyaret ederek teşekkür etti. 
Başkanımız Tören ziyarette şehit babası Mahmut Alan’a Ovacık Şehit Hakim Onur Alan ilkokulu öğrencilerinin kendi emekleri ile yaptıkları ve şehit Hakim Onur Alan’ın ailesine iletilmek üzere Altınordu Belediyemiz ekiplerine teslim ettikleri çiçeği takdim ederek, şehidimize ve tüm şehitlerimize bir kez daha rahmet dileğinde bulundu.