ÇİFTÇİ MUTLUYSA ALTINORDU MUTLUDUR!


ÇİFTÇİ MUTLUYSA ALTINORDU MUTLUDUR!

ÇİFTÇİ MUTLUYSA ALTINORDU MUTLUDUR!

Başkan Tören Kökenli ve Karacaömer’de Üreticilere Fide Dağıttı

Altınordu Belediyesi, özellikle koronavirüs salgını nedeniyle zor günlerden geçen çiftçinin her koşulda yanında olmayı sürdürüyor. Daha önce üreticinin ürettiği ürünleri kapısından bizzat satın alan belediye şimdi de fide desteğiyle yerli üreticilere katkı sunan ve kırsal kalkınmayı önceleyen bir projeyi de hayata geçirdi. Altınordulu üreticiye verdiği sözleri tutan Belediye Başkanı Aşkın Tören bu kapsamda ilçede ilk etapta 52 bin adet domates sivri biber ve salatalık fidesi dağıtacak. Fidelerin dağıtımları 23 Mayıs Pazar günü başladı.

ÇİFTÇİ TARLASINDA ALTINORDU BELEDİYESİ ÇİFTÇİMİZİN YANINDA

Altınordu Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü’nün ’Çiftçi Tarlasında Altınordu Belediyesi Çiftçimizin Yanında’ sloganıyla hayata geçirdiği çalışma dâhilinde bugün de ekipler Kökenli ve Karacaömer mahallelerinde üreticilerle buluştu. Bugünkü programlara Belediye Başkanımız Aşkın Tören’de katıldı… Başkan Tören fideleri kendi elleriyle üreticilere teslim etti. Fide dağıtımlarında üreticiler ile Başkan Tören arasında yaşanan sıcak diyaloglar ise gülümsetti. Zor zamanlarda Altınordu Belediyesinin destek elini her zaman üzerlerinde hisseden üreticiler Başkan Tören ve ekibine teşekkür ettiler. 

Altınordu’da tarımı geliştirerek kent ekonomisine katkıda bulunmayı hedefleyen Altınordu Belediyesi fide dağıtımıyla aynı zamanda çiftçilere ekonomik yönden destek sağlamayı da amaçlıyor. İşte bu yüzden fideler üreticilerin talepleri doğrultusunda seçildi.

Başkan Tören de bizzat bu noktaya dikkat çekerek: “Çalışmalarımızla sadece üretimi teşvik etmekle kalmıyoruz. Üretilen ürünlerin aynı zamanda çiftçimiz için ekonomik bir değere dönüşmesini sağlamayı da hedefliyoruz. İlk etapta toplamda 52 bin adet fide Altınordulu çiftçilere teslim edilecek. Önümüzdeki dönemlerde sebze fidelerini çeşitlendirerek daha fazla sayıya ulaşacak şekilde üreticilerimizi desteklemeyi planlıyoruz" dedi.