KİRAZLİMANI OLUK SOKAK VE 118 SOKAKLAR SİL BAŞTAN


KİRAZLİMANI OLUK SOKAK VE 118 SOKAKLAR SİL BAŞTAN

ALTINORDU’DA MAHALLELERDE DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM DEVAM EDİYOR

KİRAZLİMANI OLUK SOKAK VE 118 SOKAKLAR SİL BAŞTAN

Altınordu Belediyesi; Başkan Aşkın Tören öncülüğünde her yönüyle yaşanabilir, ulaşılabilir, kapsayıcı ve sürdürülebilir bir Altınordu hedefi ile; modern aynı zamanda, şehrin tarihi dokusuna, kimliğine, uygun dokunuşlarıyla Altınordu’nun çehresini değiştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda; Kirazlimanı Oluk Sokak ve 118 Sokaklar alt ve üstyapısıyla sil baştan yenilenirken, çalışmalarda sona yaklaşıldı.

 Şehir merkezinde ve kırsal mahallelerde 7/24 kesintisiz bir mesai ile çalışmalarına devam eden Altınordu Belediyesi Fen işleri ekipleri; Kirazlimanı Mahallesinde; Oluk Sokak ve 118 Sokağını   altyapı ve üstyapısıyla yepyeni bir çehreye kavuşturuyor.  Çalışmalar kapsamında; 215 metre yağmursuyu hattın yanı sıra 1580 metrekare çelik hasırlı beton imalatını da tamamlayan ekipler; altyapı ve yol güçlendirici 30 metre uzunluğunda 3 metre yüksekliğindeki iksa duvarı yapımını da sürdürüyor.

ÇALIŞMALAR KİRAZLİMANI'NIN DEĞERİNE DEĞER KATACAK

"Begonit Kaldırımdan Sonra Sıra Begonit Yolda" 

Yağmursuyu altyapısı yenilenen sokaklarda merdiven kesitli begonit kaldırım çalışmaları tamamlandı. Sokakta devam eden iksa duvarı yapımının ardından begonit yol yapımı başlayacak. Bütüncül bir yaklaşımla sürdürülen çalışmalar tamamlandığında; begonit yolu ve kaldırımıyla birlikte konforlu olduğu kadar mahalle estetik bir çehreye de   kavuşacak.

"HER ŞEY İNSANIMIZ İÇİN

Hizmetlerin ve tüm bu çalışmalarının merkezinde “insanımızın rızası” ve memnuniyeti olduğunu belirten Başkan Tören, "göreve geldiğimiz günden itibaren şehirde hayatın her alanında; çalışmalarımızı adeta bir hizmet seferberliği ile yürütüyoruz. Altyapı ve üstyapı hizmetlerinde uzun yıllardır yaşanan sorunları, Altınordu’muzun gündeminden çıkarmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Merkez mahallelerimizle birlikte; kırsal mahallelerimizde de alt yapı, üst yapı çalışmalarıyla şehrimizi    hak ettiği standarda yükseltmek, vatandaşlarımızı beklediği hizmetlerle buluşturmak ve her yönüyle, her alanda yaşanabilir konforlu modern bir şehir inşaa etmek için ekiplerimizle birlikte programlı kararlı bir şekilde çalışmalarımızı kesintisiz bir şekilde yürütüyoruz. 

İfade etmeliyim ki Her şey insanımız için. Bu şehrin sadece eksiklerini tamamlamak değil aynı zamanda yeni nesil şehircilik vizyonu anlayışıyla, her alanda yapacağımız yatırımlar ve dokunuşlarla bu şehri çağdaş, kimlikli estetik, konforlu yaşayan, üreten, yaşatan bir şehir hale getirmek; insanımıza ve toplumumuza karşı asli sorumluluğumuzdur. Altınordu'muzu ve insanımızı hak ettiği hizmetlerle buluşturmak için, gecemizi, gündüzümüze katarak canla başla çalışmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

 

KİRAZLİMANI’NDAN BAŞKAN TÖREN'E TEŞEKKÜR

Yapılan çalışmalardan çok memnun olduklarını orada eden Kirazlimanı Mahalle Muhtarı Fikret Güneytepe ve mahalle sakinleri Başkan Tören’e teşekkür ettiler. Muhtar Güneytepe "Mahallemizde alt yapımız yoktu yağmursuyu tamamen bir problemdi. Her yağışta insanlar mağdur oluyordu. Sağ olsun Aşkın başkanımız önce yolumuzun alt yapısını yaptı daha sonrada nostaljik kaldırımlar yaparak bizleri mutlu etti kendisine çok teşekkür ederim" dedi.

Vatandaşlar ise, "Çok memnunuz başkanımızdan. Sokaklarımız çok güzel oldu. Aşkın başkan sözünü tuttu. Bu mahalle de ona minnettar kalacak. Gerçekten Mahallemizde daha önce böyle çalışmalar görmedik. Aşkın Tören başkanımıza yapmış olduğu bu güzel çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz, Allah razı olsun." sözleriyle memnuniyetlerini ifade ettiler.