MAHALLELERİMİZDE SU SIKINTISI YAŞANMAMASI İÇİN GECE-GÜNDÜZ GÖREV BAŞINDAYIZ


MAHALLELERİMİZDE SU SIKINTISI YAŞANMAMASI İÇİN GECE-GÜNDÜZ GÖREV BAŞINDAYIZ

MAHALLELERİMİZDE SU SIKINTISI YAŞANMAMASI İÇİN GECE-GÜNDÜZ GÖREV BAŞINDAYIZ

Altınordu Belediyemiz, fındık hasat sezonu nedeniyle artan nüfus dolayısıyla içme suyu ihtiyacı duyulan tüm mahalleleremize gece-gündüz demeden tankerlerle içme suyu takviyesi yapıyor.

İnsan odaklı hizmet anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Altınordu Belediyemiz, her koşulda vatandaşların yanında olmak amacıyla çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda yüksek seyreden sıcaklıklar, su kaynaklarının debisinin kısmi olarak düşmesi, içme suyu şebekesinin yetersizliği ve fındık hasat sezonu olması sebebiyle artan şehir nüfusu su sıkıntılarının yaşanmasına yol açıyor.

İçme suyu yetersizliğinden kaynaklanan sıkıntıları gidermek ve OSKİ'nin ilçemiz sınırları içerisinde yürüttüğü çalışmalara destek vermek amacıyla tüm hazırlıklarını yaparak OSKİ başta olmak üzere kurum ve kuruluşlarla koordine halinde çalışan Altınordu Belediyemiz, ihtiyaç duyulan mahalleleremize içme suyu takviyesi yapıyor.

BAŞKANIMIZ AŞKIN TÖREN: "HER KOŞULDA HEMŞEHRİLERİMİZİN YANINDA OLMANIN GAYRETİNDEYİZ"

Artan su ihtiyacı dolayısıyla yapılan çalışmaları değerlendiren Altınordu Belediye Başkanımız Aşkın TÖREN, Altınordu’da yaşayan hiç kimsenin mağdur olmaması için yoğun çaba gösterdiklerini söyledi. 
Hasat sezonunda nüfusun katlanarak arttığını aktaran Başkanımız Aşkın TÖREN, “Tek bir hemşehrimizin bile sıkıntı yaşamaması için her an teyakkuzdayız. Hasat sezonu dolayısıyla nüfusumuz özellikle kırsal mahallelerimizde iki katına bazı yerlerde üç katına çıkıyor. Bu durum su ihtiyacının artmasına yol açıyor. Biz de bu sorunların önüne geçmek ve OSKİ'nin ilçemiz sınırları içerisinde yürüttüğü çalışmalara destek vermek amacıyla Belediyemiz bünyesinde bulunan tankerlerle pandemi koşullarını da dikkate alarak şehrimiz genelinde nüfus artışına dayalı su sıkıntılarının yaşandığı mahallelerimize 24 saat esasına dayılı kesintisiz su takviyesi gerçekleştiriyoruz. 
Ekiplerimiz hemşehrilerimizden gelen talepleri karşılamak üzere 7/24 görev başındalar. Her koşulda hemşehrilerimizin yanında olabilmek için canla başla çalışıyoruz" dedi.