OLASI AŞIRI YAĞIŞLAR ÖNCESİ TÜM EKİPLERİMİZ SAHADA


OLASI AŞIRI YAĞIŞLAR ÖNCESİ TÜM EKİPLERİMİZ SAHADA

OLASI AŞIRI YAĞIŞLAR ÖNCESİ TÜM EKİPLERİMİZ SAHADA 

Meteorolojiden gelen; "bugün ve yarın (Pazartesi) Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize cevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/m2/12 saat) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden heyelan, su baskını, sel, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklar yaşanabileceği" uyarısı üzerine #Altınordu Belediye Başkanımız Aşkın TÖREN'in talimatıyla Belediyemiz tüm ekipleriyle harekete geçti. 

Öncelikle muhtemel su taşkını beklenen  dere yatakları bölgeleri ve alt yapı çalışmaları yenileme çalışmaları devam eden bölgeler
başta olmak üzere şehrimiz genelinde bulunan tüm mazgalları temizleyen ve bu noktalarda önlem alan ekiplerimiz sahada görev başında hazır bekliyor. 

Şehrimizde su taşkını yaşanması muhtemel noktalarda vidanjörler ve motopomplar başta olmak üzere her türlü ekipmanlarıyla hazır bekleyen ekiplerimiz herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için önlemleri üst seviyede tutuyor. 

Vatandaşlarımızın da sel su baskını ve yıldırım gibi aşırı yağışlardan kaynaklı yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir. 

Aşırı yağışlar sebebiyle meydana gelebilecek olumsuzluklarda ve ihtiyaç halinde Altınordu Belediyemizin 444 4 052 No'lu telefonundan 7/24 bizimle iletişime geçebilirsiniz.